Betonkeverők
-
Cikkszám 101002688ÁtvehetőSzállítható307 610 Ft / db
-
Cikkszám 101002689SzállíthatóEzen az áron, már csak: 5 db443 040 Ft / db
-
Cikkszám 101002694ÁtvehetőSzállítható510 400 Ft / db
-
Cikkszám 101002686SzállíthatóEzen az áron, már csak: 1 db315 900 Ft / db
-
Cikkszám 101002656SzállíthatóEzen az áron, már csak: 1 db219 400 Ft / db
Betonkeverők: a legfontosabb tudnivalók
Az építési és kőműves munkálatokhoz szükséges beton keveréséhez célszerű egy kifejezetten erre a célra készült munkagépet, úgynevezett betonkeverőt vásárolni. Kis mennyiségű anyag bekeverése kézzel is lehetséges. Ám ez rendkívül körülményes, időigényes, valamint fizikailag is megterhelő. Ezzel ellentétben a betonkeverők sokkal homogénebb masszát képesek készíteni, lényegesen kevesebb idő- és energiabefektetéssel.
Miért jó választás egy betonkeverő beszerzése?
A betonkeverők kapacitása nagy, ezért az otthoni felhasználás mellett, a nagyobb volumenű építkezéseken is használhatók a beton és habarcs összekeverésére. Ugyanakkor nem elhanyagolható szempont a folyamatos anyagkeverés sem. Nem kell abbahagyni az adott munkafolyamatot és megkeverni a betont, hiszen a betonkeverők ezt maguktól is elvégzik. Nekünk annyi a dolgunk, hogy bekapcsoljuk a gépet, illetve biztosítsuk a beton alap összetevőit, mint pl. a cement, a sóder és a víz hozzáadását.
A betonkeverők legfontosabb jellemzői
A betonkeverők feladata, hogy minél homogénebb masszát állítsanak elő az adagolt összetevőkből. A folyamat a dob belsejében zajlik, a belső falon egymás felé szöget bezáró lapátok vannak, amelyek forgás közben összedolgozzák a masszát.
- Motor és teljesítmény: A motor és a dob a betonkeverő legfontosabb alkatrészei. A háztartásban használatos modellek 230V-os csatlakozással rendelkeznek, ugyanakkor professzionális felhasználásra léteznek 400V-os háromfázisú villanymotorokkal, valamint elérhetőek a robbanómotorral szerelt változatok is. Ami a teljesítményt illeti, kis-és közepes projektekre elegendő az 500-550 W motorteljesítmény és a 125-145 liter kapacitás. Az ilyen modellek már kedvező áron elérhetőek.
- Mozgathatóság és működtetés: Az olcsóbb betonkeverők műanyag-, míg a professzionális modellek tömör gumiból készült nagy kerekekkel vannak ellátva a könnyebb mozgathatóság érdekében. A dob kézikerékkel vagy karral működtethető.
- Védelmi funkciók: Érdemes olyan berendezést választani, amelynek motorja túlterhelés elleni védelemmel van ellátva: ez jelentősen megnöveli a motor élettartamát. Az újraindítás elleni védelem pedig megakadályozza, hogy a keverő az áramellátás megszakítása után ismét bekapcsolja magát. Ezen kívül érdemes minimum IP44-es szigetelésvédelemmel ellátott berendezést választani.
- Dob billentése és a dob forgatása: Fontos paraméter az, hogy a keverődob milyen irányban forgatható ugyanakkor milyen szögben billenthető. Megfelelő billentési szöggel szabályozhatjuk, hogy egyszerre mennyi anyagot szeretnénk kiönteni a betonkeverőből. Az egyszerűbb kiviteleknél kézzel vagy lábbal tudjuk rögzíteni a dob billentését, azonban már vannak olyan típusok, ahol egy hajtómű segítségével tudjuk a dobot pozícionálni.
A betonkeverők használatakor elkövethető hibák
- Nem megfelelő vezeték: Elengedhetetlen a megfelelő csatlakozó vezeték használata. Fontos, hogy a vezeték megfelelő keresztmetszetű és földelt legyen, törés – szakadás mentes, gumis csatlakozódugóval szerelt, és a kifröccsenő víz ellen védett.
- Nem stabil elhelyezés: A munka megkezdésekor alaposan vegyük szemügyre a munkaterületet, mindenképpen keressünk olyan helyet, ahol stabilan el tudjuk helyezni a betonkeverőnket, ezzel megelőzve az esetleges felborulást.
- Azonnali tisztítás hiánya: Ne várjuk meg, hogy a megmaradt anyag belekössön a dobba és csak ütögetéssel vagy rosszabb esetben egyáltalán nem tudjuk onnan eltávolítani. A dobot használat után minden esetben azonnal tisztítsuk ki.