Lézeres szintezők

Miért Zákány Szerszámház?

A pontos és a precíz munka kulcsa, legyen szó építkezésről, felújításról vagy barkácsolásról, egy lézeres szintező. Akár szerelőbetonozás vagy szárazépítés zajlik éppen vagy gipszkartonozásra, burkolásra, esetleg villanyszerelésre kerül a sor vagy egy bútort kellene megfelelően összerakni, ezeknek a szerkezeteknek a használata elengedhetetlen. 

Mindenki szeretne derékszögeket kapni, egyenes falakat, szép illesztéseket. Ezekhez pedig nagy segítség lehet egy lézeres szintezőgép használata. 

A lézeres szintezőműszerek többsége ma már automatikusan működik (az adódó hibák kijavítását az optikai tengelybe beépített ingaszerkezet, ún. kompenzátor biztosítja), de érdemes ellenőrizni a mérőműszert, hogy az a várt módon működik. 

Milyen lézeres szintezők közül választhatsz? 

Többféle lézeres szintező közül választhatunk, amelyek mindegyike különböző igényekre lett kitalálva. Amennyiben beltéri használatot tervezel, úgy vonallézerre vagy pontlézerre lehet szükséged, amelyek jobban passzolnak az ilyen típusú használathoz. 

Van olyan lézeres szintező, amely vörös és van, amelyik zöld sugárnyalábbal dolgozik. Az utóbbi beltéren javasolt, míg a kültéren inkább a vörös ajánlott, hiszen sokkal könnyebb dolga lesz a szemeinknek ezáltal. 

Beltéri használat esetén a legtöbben vonallézert vagy pontlézert választanak, míg kültéren nagyon praktikus lehet akár egy forgólézer használata is. Amennyiben pedig csövekkel dolgozol, a csőlézer lehet az ideális választás. 

A lézeres szintezők mind a háztartásokban, mind pedig különböző iparágakban rendkívül nagy népszerűségnek örvendnek, a széleskörű felhasználhatóságának köszönhetően. Használata megkönnyíti a munkákat, nem kell plusz munkaerő például. 

Milyen lézeres szintezők vannak?

Lézeres szintezők különböző típusokban és változatokban érhetők el, attól függően, hogy milyen alkalmazásokra használják.

Mire használható egy lézeres szintező? 

  • Padló szabályos lerakása 
  • Tárgyak közötti távolság mérése 
  • Ajtók és ablakok magasságának könnyű és gyors megmérése 
  • Polcok, szekrények, díszítőelemek beállítása 
  • Építkezési munkafolyamatos pontos elvégzése 
  • Falak, menyezetek szintezése

Lézeres szintező kiválasztása 

Először is azt kell meghatározni, hogy kültéren vagy beltéren szeretnéd használni, vagy esetleg mindkét helyszínen felváltva, ugyanis ennek megfelelően máris nagyban leszűkíthető az egyébként széles választékok köre. Különböző lézerszínek vannak, ami a lézeres szintezőket illeti. Piros / zöld lézerfény. Kutatások igazolták azt, hogy a zöld lézerfények akár 4x jobban láthatóak. persze nem feltétlenük szabad szemmel, hanem a szükséges kiegészítőkkel, mint például a legtöbb lézeres szintezőhöz kapható vevőegységgel.  

Lézeres szintező márkák 

A méréstechnikában szerzett több éves úttörő tapasztalat miatt például a Leica, a Bosch, a Geo-Fennel, a Makita vagy éppen a DeWALT által kínált megoldásokat világszerte előszeretettel használják a szakemberek térbeli adatok rögzítésére, elemzésére és megjelenítésére. 

A szintezést és szög kijelölést korábban soha nem látott gyorsasággal lehet elvégezni 100%-os pontosság mellett, még a legszélsőségesebb időjárási körülmények között is.

Bosch önbeálló lézeres szintező készleten!

Pontosság és gyorsaság mindenféle igazítási feladatnál, kéz nélküli használattal! Röviden összefoglalva ez jellemzi Bosch lézeres szintezőket. A Bosch önszintező keresztvonalas lézerei a legmodernebb lézertechnológiát alkalmazzák, egyszerűen kezelhetők, és jól látható keresztvonalakat vetítenek ki a kiemelt pontosságért.

A Bosch méréstechnikai készülékei kimagasló pontosságot és a legegyszerűbb kezelést biztosítják. Robusztusságukkal az építkezés mindennapjaiban a legpontosabb eredményeket garantálják, legyen szó bármilyen szintezési munkáról.

Vonallézer

Ahogy azt a nevéből is ki lehet következtetni eszek a mérőműszerek lézervonalakat vetítenek ki. A kisebb, kedvezőbb árral rendelkező típusok 1 vagy két vonalat vetítenek ki. Ezek azok a változatok, amelyek az otthoni környezetben is előfordulnak. leginkább a vízmértékeket váltják fel.

A vonallézerek által vetített lézervonalak beltéren olyan 10, maximum 20 méterig láthatóak, ezen felül már mindenképpen vevőegység használata javasolt. Sőt, a jobb láthatóság elérése érdekében már kaphatóak a kimondottan erre a területre kifejlesztett szemüvegek is.

Vonallézerek esetében elkülönítünk zöld és piros lézerrel szerelt változatokat. Kutatások bebizonyították, hogy a zöld lézer valamelyest jobban látható. Itt a maximum hatótáv 80 méter körül alakul, de ez is csak vevőegységgel érhető el.

Mikor válasszunk vonallézert?

A vonallézer ideális választás, ha beltéri szintkijelölésre, derékszög kitűzésre és függőzésre van szükség. A belsőépítészeti keresztlézer előnye, hogy a lézer fénye erős, ugyanakkor nagyon vékony!

A vonallézer a belső kivitelezési munkák egyik alapvető eszköze. Kitűzésre, jelölésre használatosak akkor, ha gyors és pontos mérésekre van szükség. A speciális keresztlézer beltéren való munkálatok során gyakorta és hatékonyan segíti a vízszintes és függőleges méréseket.

Egyes vonallézer változatok akár 360 fokban is tudnak vetíteni.

Kültéri vonallézer

A legtöbb vonallézer egyaránt használható kül és bel téren is. Persze azzal tisztában kell lenni, hogy a kültéri fényviszonyok miatt a láthatóság igencsak változhat. Éppen ezért is az esetek 99%-ában, akik kültéri vonallézert használnak azt vevőegységgel együtt teszik.

Fontos tényező lehet még a por és vízállóság, sőt akár az ütésállóság is egy döntő szempont lehet, ha a számunkra leginkább megfelelő kültéri vonallézert szeretnénk megvásárolni.

Önbeálló lézeres szintező

A mai modern technológiával készült önbeálló lézeres szintezők bizonyos dőlésszögig képesek magukat beszintezni, ezáltal a használatuk egyenetlen talajon is lehetséges. Amennyiben a készülék rendelkezik ezzel a funkcióval, akkor a gyártó minden esetben feltünteti azt a tartományt is, amelyen belül még beszintezi magát.

Ez a plusz funkció természetesen kikapcsolható, így akár elfordítva is használhatjuk. Ez igencsak jól jöhet például egy tetőtéri munka során.

Ahhoz, hogy hosszútávon is megfelelően tudjuk használni az önbeálló lézeres szintezőnket, ahhoz elengedhetetlen az, hogy a mozgatás, a szállítás csak kikapcsolt állapotban történjen meg!

Keresztvonalas lézer

A keresztvonalas lézer egy olyan lézerfény típus, amely két vagy több sugárt alkalmaz a kereszt alakú vonal kialakításához. Ez a lézerfény típus számos alkalmazásban hasznos lehet, különösen ott, ahol a pontos keresztirányú referenciapontok vagy jelzések szükségesek.

A keresztvonalas lézert különböző kialakításokban és típusokban lehet megtalálni, és számos változatban elérhetők a piacon, beleértve a különböző hosszúságú vonalakat, fényerősséget és keresztvonal kialakítását.

Betöltés
Betöltés
Betöltés
Betöltés
Betöltés
Betöltés
Betöltés
Betöltés
Betöltés
Betöltés
Betöltés
Betöltés
Betöltés
Betöltés
Betöltés
Betöltés
Betöltés
Betöltés
Betöltés
Betöltés